0 : 1 (0 : 1)
Fakta z utkání:
Branky: Batrla
Sestava: Sýkora-Faltus,Jelínek,Popelka,Štusák-Batrla,Cihlář-Rathouz,Šmíd,Motl – J.Popel

Se stejným soupeřem jako jejich starší kolegové odehrála svůj mistrovský zápas i ústecká sedmnáctka.
O tom, že jejich hra výrazně zlepšuje, se mohli domácí přesvědčit v tomto zápase. V letním přípravném utkání na stejném hřišti domácí vyhráli vcelku bez problémů 3:0, jenomže teď narazili na kompaktnější a sehranější tým ústecké Jiskry.
Od začátku se rozhořel boj o střed hřiště, ve kterém byli o něco lepší domácí, ale hosté jim pozornou defenzívou nedovolovali jakkoliv ohrozit Sýkoru v naší brance. Ten byl také jedním z hlavních strůjců úspěchu Jiskry v tomto zápase. Ač hráč z pole, postavil se při absenci brankáře do branky a vedl si výtečně. Rozhodující okamžik zápasu přišel v
13. minutě, kdy si srovnal ve středovém kruhu míč Batrla, a jeho „nepovedený“ pas na Popela skončil k údivu všech v domácí síti – 0:1. Sympatické na hře dorostenců Jiskry bylo, že se neuchýlili pouze k odkopávání míčů, ale snažili se hrát fotbal.
Druhá půle začala náporem domácích, který se ale rychle otupil. Naši hráči pozorně bránili a neustále hrozili brejkovými situacemi především rychlým Popelem. Postupem času ale ubývaly síly hráčům na obou stranách a tak toto bojovné utkání skončilo k naší velké radosti výhrou ústecké sedmnáctky 1:0.
Pochválit musíme všechny hráče bez rozdílu včetně náhradníků za jejich výkon a přístup k utkání.
To příští sehrají mladíci na domácím hřišti proti Trutnovu
v sobotu 14. 10. 2017 od 13:00. Pokud předvedou stejný týmový výkon jako ve Svitavách, tak určitě nebudou bez šance.